Erasmus + ...príležitosť ako naštartovať svoj život už teraz

Erasmus + ...príležitosť ako naštartovať svoj...09. 02. 2014

Krátke informácie o novoschválenom programe Erasmus+, ktorého cieľom je nielen lepšie pripraviť mladých Európanov pre trh práce, ale aj poskytnúť priestor pre spoznávanie seba samých.

čítaj viac
Pokračovanie projektu Dobrovoľníctvo – nový základ starého priateľstva

Pokračovanie projektu Dobrovoľníctvo – nový...28. 01. 2014

V rámci Programu celoživotného vzdelávania pokračuje projekt Grundtvig - Dobrovoľnícke projekty pre seniorov, ktorý sa blíži k záverečnej etape. Vo februári tohto roka bude CARDO hosťovať dobrovoľníkov z Čiech.

čítaj viac
Keď je život naplnený dobrovoľníctvom

Keď je život naplnený dobrovoľníctvom28. 01. 2014

Aj napriek tomu, že naša koordinátorka dobrovoľníkov Karina je len druháčka na VŠ, stihla toho už naozaj dosť. V rozhovore Vám o tom porozpráva viac.

čítaj viac
Predstavujeme: Slovenská Alzheimerová Spoločnosť

Predstavujeme: Slovenská Alzheimerová Spoločnosť28. 01. 2014

Dnes Vám predstavíme jednu z organizácií, ktorá hľadá dobrovoľníkov cez našu webovú stránku. Byť zaregistrovaný ako dobrovoľník vám uľahčí hľadanie dobrovoľníckych možností.

čítaj viac
S neformálnym vzdelávaním vyhrávaš dvakrát

S neformálnym vzdelávaním vyhrávaš dvakrát23. 01. 2014

Neformálne vzdelávanie spestruje možnosti formálneho vzdelávania. Ponúka teóriu a prax v oblasti práce s mládežou. Absolventi neformálneho vzdelávania získavajú cenné skúsenosti, teraz však navyše môžu získať zaujímavé výhry.

čítaj viac
Dobrovoľník – novodobý otrok alebo hrdina?

Dobrovoľník – novodobý otrok alebo hrdina?14. 01. 2014

Naša koordinátorka dobrovoľníkov sa zamýšľa nad zmyslom dobrovoľníctva nielen v jej živote. Ponúka zaujímavý pohľad mladého človeka na to ako sa dá využiť voľný čas zmysluplne.

čítaj viac
Európska cena Karola Veľkého pre mládež 2014

Európska cena Karola Veľkého pre mládež 201413. 01. 2014

Európsky parlament a Nadácia medzinárodnej ceny Karola Veľkého vyhlasuje súťaž pre mladých ľudí z členských štátov EÚ. Cieľom súťaže je podporiť projekty mladých Európanov zamerané na rozvoj EÚ, integrácie, vzájomného porozumenia a spolunažívania.

čítaj viac
EU Aid Volunteers rozšíri myšlienku európskej solidarity

EU Aid Volunteers rozšíri myšlienku európskej...13. 01. 2014

Európska komisia vytvorila iniciatívu EU Aid Volunteers, cez ktorú sa počas obdobia rokov 2014- 2020 vytvoria podmienky pre vycestovanie dobrovoľníkov do krajín postihnutých katastrofami.

čítaj viac
Absolventská prax s cennými skúsenosťami aj formou zábavy

Absolventská prax s cennými skúsenosťami aj...09. 01. 2014

Lucia Žatko k nám nastúpila na šesťmesačnú absolventskú prax. Keďže ju dobrovoľníctvo nadchlo, počítame s ňou aj do budúcna. Spoločne sa budeme podieľať na rozvoji dobrovoľníctva.

čítaj viac
Prečo sa registrovať a používať dobrovoľnícky portál?

Prečo sa registrovať a používať dobrovoľnícky...02. 01. 2014

Spravujete Facebook stránku a v poslednej dobe ste zaznameli pokles aktivity? Možno ste nevedeli, ale Facebook donedávna používal algorytmus, ktorý zobrazil stránku maximálne 16% "lajkov". Tento algorytmus však nedávno upravil.

čítaj viac