Dych vyrážajúca výstava v novej bratislavskej galérii

Dych vyrážajúca výstava v novej bratislavskej...13. 05. 2013

Aj málo je veľa Od 1. mája do 30. júna 2013 môžu obyvatelia Slovenska prispieť Slovenskému Červenému krížudobrovoľným príspevkom.

čítaj viac
Súťaž je výzvou pre lídrov na školách

Súťaž je výzvou pre lídrov na školách13. 05. 2013

„Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.“ (Edmund Burke)

čítaj viac
ROZMRZNI!

ROZMRZNI!07. 05. 2013

Vystúp z doby ľadovej a zmeň svoje okolie. My ťa podporíme sumou 333 eur.“ Mladí ľudia vo veku 15 – 30 rokov majú aj tento rok možnosť predstaviť svoje nápady a rozprúdiť tým život vo svojom okolí.

čítaj viac
Ocenení dobrovoľníci na návšteve v Európskom parlamente v Brusseli

Ocenení dobrovoľníci na návšteve v Európskom...07. 05. 2013

V decembri 2012 boli medzi ocenenými dobrovoľníkmi Žilinského kraja aj Pavol Šelian a Peter Grobarčík. C.A.R.D.O v spolupráci s poslancami EU ponúklo pre ocenených aj možnosť navštíviť a spoznať Brusel.

čítaj viac
Súťaž je výzvou pre lídrov na školách

Súťaž je výzvou pre lídrov na školách06. 05. 2013

„Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.“ (Edmund Burke)

čítaj viac
Mladí v našom meste

Mladí v našom meste06. 05. 2013

Už tretí rok podporí spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. v spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. zmysluplné aktivity realizované v meste Lučenec, ktoré prispejú k oživeniu a skvalitneniu života v meste. V roku 2013 bude podpora určená na realizáciu projektov pre deti, mládež a mladých ľudí.

čítaj viac
Jarná súťaž o 10-tisíc eur s Nadáciou TA3

Jarná súťaž o 10-tisíc eur s Nadáciou TA306. 05. 2013

Dary v celkovej hodnote až 10-tisíc eur rozdelí Nadácia TA3 prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. Každý jeden dar, ktorý pribudne pod niektorú výzvu na portáli v období od 1. mája do 10. júna 2013 je nielen prejavom nezištnej pomoci, ale aj hlasom v súťaži, ktorú vyhlásila Nadácia TA3 v spolupráci s ĽudiaĽuďom.

čítaj viac
Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca

Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca06. 05. 2013

8. mája si Slovenský Červený kríž spolu s ďalšími 187 národnými spoločnosťami Červenéhokríža a Červeného polmesiaca vo svete pripomína Svetový deň Červeného kríža a Červenéhopolmesiaca.

čítaj viac
Stredoškolský parlament Žilinského kraja začal svoju činnosť

Stredoškolský parlament Žilinského kraja začal...03. 05. 2013

„Aby mladí ľudia hovorili za mladých, aby obhajovali ich záujmy, aby im pomáhali rásť v zrelé osobnosti“ – to je dôvod prečo Rada mládeže Žilinského kraja na konci predchádzajúceho roka motivovala žiacke školské rady v Žilinskom kraji k založeniu Stredoškolského parlamentu.

čítaj viac
Centrum pre filantropiu odmení študentov

Centrum pre filantropiu odmení študentov26. 04. 2013

Už po siedmykrát vyhlasuje Centrum pre filantropiu súťaž pre vysokoškolských študentov, ktorí sa vo svojich absolventských prácach venujú oblasti filantropie, dobrovoľníctva a tretieho sektora. Najnovšie chce oceniť aj študentov na doktorandskom stupni štúdia.

čítaj viac