Naše mesto už aj v Liptovskom Mikuláši

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva, do ktorého sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov z firiem, aby pomáhali ľuďom v neziskových organizáciách, školách, škôlkach a vo svojom meste tam, kde to najviac potrebujú. Po prvýkrát sa akcie zapojilo aj mesto Liptovský Mikuláš, a to prostredníctvom Občianskeho zduženia TATRY (OZ TATRY).

 V dňoch 14. a 15. júna sa môžu dobrovoľníci zapojiť do aktivít prebiehajúcich v Zelených oázach na sídlisku Podbreziny v Liptovskom Mikuláši.

 Plánované aktivity:

-údržba „Zelenej oázy pri vode“ (pletie záhonov, polievanie v prípade suchého obdobia, hnojenie)

- práce na rozširovaní „Zelenej oázy pri vode“ (výkopové práce, sadenie stromov a krovín)

-Čistenie brehov Smrečianky a priestoru „Zelenej oázy pri vode“ od drobného komunálneho odpadu.

Údržba „Zelenej oázy pri škole“ (pletie záhonov, polievanie v prípade suchého obdobia, hnojenie, kosenie trávnikov v prípade potreby – ručnou kosačkou)

V prípade schválenia podaného projektu „Zelená oáza za vodou“ v grantovej výzve Obce bližšie k vám realizácia terénnych prác (výkopové práce spojené so sadením stromov, príprava priestoru pre záhony ... )

Aktivity budú prebiehať v troch termínoch:

14.6.2013 (piatok) – od 9.00 do 12.00 hod., zraz pred hlavným vchodom do ZŠ Janka Kráľa, Žiarska ulica 679/13 o 8.30 hod.

14.6.2013 (piatok) - od 13.00 do 16.00 hod., zraz pred hlavným vchodom do ZŠ Janka Kráľa, Žiarska ulica 679/13 o 12.45 hod.

15.6.2013 (sobota) – od 9.00 do 12.00 hod., zraz pred hlavným vchodom do ZŠ Janka Kráľa, Žiarska ulica 679/13 o 8.45 hod.

Prihlasovanie dobrovoľníkov na jednotlivé termíny je realizované prostredníctvom internetovej stránky Naše mesto (http://www.nasemesto.sk), a to do 2. júna 2013.

 Dobrovoľníkom poskytne OZ TATRY drobné občerstvenie – vodu, kávu, čaj. Je potrebné si priniesť pracovné oblečenie a rukavice.

Zdroj: OZ TATRY

Galéria