Kniha, ktorá hovorí

Už toľko spomínané podujatie „Kniha, ktorá hovorí“ sa blíži! Bude sa konať v stredu 26.3.2014 od 17.00 v UPeCe v Mlynskej doline, v Bratislave. Otvorí ho diskusia s naším hosťom Tomášom Púchlym, ktorý prerušil VŠ, 3 roky bol analytikom Nadácie F.A.Hayeka, 2 roky bol asistentom poslanca NR SR Ing. Ivana Švejnu a teraz pôsobí ako redaktor analytického oddelenia v Hospodárskych novinách. Najnovšie je spoluzakladateľom občianskeho združenia a to ani zďaleka nie je všetko, čo sa môžeme o tomto mladom, čoskoro 22 ročnom človeku dozvedieť a v čom nás môže inšpirovať ;)

Na tomto podujatí sa nám predstavia rôzne organizácie ako napríklad CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum, KDMS, Mladiinfo, Kaspian, AZU, eduRoma, Živica, Iuventa a mnoho ďalších, ktoré nám ponúknu  možnosti DOBROVOĽNÍČENIA, STÁŽE, PRÁCE či napríklad ŠKOLENÍ.

EduRoma spúšťa projekt  „Poďme spolu čítať“ zameraný na zber kníh do knižnice pre deti zo základnej školy v Michaľanoch. Aj tento zber bude prebiehať na tomto podujatí. Preto ak máš doma zachovalé detské knihy a nevieš čo s nimi, tak teraz už vieš ;)

Máš nejaké skriptá z druhého ročníka a zišli by sa ti z tretieho? Výmena bude prebiehať pokiaľ sa nazberá dostatočné množstvo.  A nezabudneme ani na burzu kníh.

Okrem organizácií bude možnosť spoznať a zapojiť sa aj do jednotlivých tímov UPeCe, ako napr. športový, grantový, aranžérsky, animátorský, misijný, turistický, technický a pod. Okrem iného tam bude prebiehať živá knižnica, ktorej princípom je to, že ľudia so svojimi životnými príbehmi vystupujú ako knihy, a vy ich môžete čítať rozhovorom s nimi pri jednom stole. Chceš vedieť aké je to dobrovoľníčiť v zahraničí alebo ako sa darí zahraničným dobrovoľníkom u nás a prečo sa im u nás páči? Chceš si posedieť v príjemnej atmosfére a s príjemnými ľuďmi? Príď! Čakáme Ťa!

Lákadlom bude aj živá hudba pre všetkých a občerstvenie pre čitateľov živých kníh. Príďte a nechajte sa inšpirovať životnými príbehmi iných. Príďte a nájdite si ponuku, ktorá je tam možno práve pre Vás!

Podujatie vzniklo ako návrh projektu študentky Sokratovho Inštitútu, pod zastrešením Študentskej samosprávy Mlyny a v spolupráci s  CARDO- Národným dobrovoľníckym centrom a UPeCe.

Sleduj aktuálne informácie a nové ponuky na FB stránke podujatia Kniha, ktorá hovorí