A už je to TU! Kniha, ktorá hovorí.

Už zajtra 26.3.2014 Ťa od 17:00 čakáme v UPeCe, Mlynskej doline.

Podujatie ,,Kniha, ktorá hovorí”  vzniklo ako projekt študentky Sokratovho Inštitútu, ktorý je súčasťou jej štúdia. Toto podujatie je zamerané na informovanie študentov o ich možnostiach pri hľadaní zamestnania, stáže či brigád, možností a výhod dobrovoľníctva, ako cestovať, školiť sa či napísať si vlastný projekt. Hosťom na úvodnú diskusiu bude Tomáš Púchly, redaktor analytického oddelenia HN. Prebiehať bude aj živá knižnica, kde bude možnosť osobne sa porozprávať so zaujímavými ľuďmi ako napr. s Francúzom, ktorý je na Slovensku na Európskej dobrovoľníckej službe či so zakladateľom organizácie Mladiinfo, ktorá pôsobí na Slovensku a vysiela mladých ľudí takmer do celého sveta. Program sa bude niesť v znamení príbehov študentov- živých kníh, ktorí sa ochotne podelia o svoje skúsenosti a životné poznania.

Súčasťou programu sú aj naplánované Skype rozhovory s dvomi Slovákmi, ktorí sa aktívne podieľajú na dianí okolo seba, a z ktorých jeden študuje v Moskve (Rusko) a druhý v Jonkopingu (Švédsko).

Peter Verešpej, ktorý študuje druhý rok International relations na Moscow State Institute of International Relations, pracuje ako prekladateľ, editor pre Hlas Ruska. Na sme.sk je aktívnym blogerom, občas niečo napíše aj pre týždeň.sk a to ani zďaleka nie je všetko, čo sa dá o ňom povedať či napísať.

Druhou Skype živou knihou je Ján Šimko, ktorý študuje druhý rok International Economics and Policy na Jönköping University. Je veľkým hudobníkom, hráva najmä na klarinete a saxofóne. Hrá v miestnom orchestri a mal príležitosť zahrať si aj s Národným orchestrom Švédska. Taktiež to ale nie je všetko, čo sa môžete o ňom dozvedieť.

Hlavnými organizátormi sú: Študentská samospráva Mlyny v spolupráci so Sokratovým inštitútom, CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum (dobrovolnictvo.sk) a UPeCe Bratislava. Vystavovateľmi budú organizácie IAESTE, Mladiinfo, KASPIAN, AIESEC, AZU, KDMS, Libraria, Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj, IUVENTA, EduRoma, Živica- Sokratov inštitút, Nová generácia, TLIS- študentské rádio, Nexteria, Teach for Slovakia a Mladí rusíni.

Program:

17:00     Oficiálne otvorenie       

17:10     Diskusia s hosťom Tomášom Púchlym, redaktorom analytického oddelenia HN              

18:00 – 20:30     Predstavenie Živej knižnice a jej priebeh, predstavenie organizácii a hudobných hostí

18:30 - 18:55      Skype rozhovor so slovenským študentom z Ruska (Moskva)  

19:30 - 19:55      Skype rozhovor so slovenským študentom zo Švédska (Jonkoping)      

20:00     Žrebovanie o 5 kusov 10 Eurových poukážok (Martinus)             

20:30   Ukončenie programu

Bližšie informácie aj na fb stránke: Kniha, ktorá hovorí