European Volunteering Tour – Cesta ku solidarite

28 krajín, 9 mesiacov cesty, 4 dobrovoľníci

Po svete neustále cestuje množstvo ľudí,  ktorí sa snažia zlepšiť náš svet dobrovoľníctvom. Či už ide o pártýždňový projekt  alebo dokonca roky, všetci majú ten istý cieľ. No v čom vlastne spočíva? Prečo to títo ľudia vlastne robia? Je to ľahká práca, alebo skôr naopak? A tie najpodstatnejšie otázky: „Zmení to človeka? Prinesie mu to niečo?“

Odpovede na tieto otázky sa hľadajú 4 odhodlaní mladí ľudia z Francúzska: Jeanne – Carmen a Lea – stretávajú sa tvárou tvár s ľuďmi, ktorí zažili dobrovoľníctvo mimo EÚ na vlastnej koži. Victor, ako hlavný kameraman sprevádzajúci dievčatá ich dlhou cestou a filmovaním na tých najzaujímavejších miestach ako vlaky, lode a verejné autobusy a nakoniec Charlotte, ktorá im pomáha riadiť dôležité veci priamo z ich rodného Paríža.

European Volunteering Tour je projekt iniciovaný francúzskou NGO La Guide so spoločným cieľom: preskúmať medzinárodné dobrovoľníctvo počas 9 mesiacov cestovania, 28 krajín Európskej únie a to najčastejšie len pomocou železničnej dopravy a videokamery, ktorou sú zaznamenané všetky zaujímavé momenty, zážitky a názory vybraných dobrovoľníkov. Tie sú vždy následne sprístupnené na internete širokej verejnosti.  

Aké sú ich prvé závery po 2 mesiacoch cesty v 13 krajinách? „Kultúra a myšlienka dobrovoľníctva sa môžu radikálne líšiť a to od jednej krajiny k druhej.“ Ako je na tom naše Slovensko? To sa Jeanne , Charlotte,Lean a victor  pokúsia zistiť v dňoch od 14.4. – 21.4. 2014 v Bratislave.

Ak by ste sa chceli stať súčasťou projektu, napíšte nám a my dvoch z Vás vyberieme. Bližšie informácie o projekte nájdete aj na: webovej stránke a FB stránke.