Platená stáž v Európskom parlamente už túto jeseň!

Prečo je dôležité využiť stáž? Ako prvé, otvorí vám to oči! Má to pre vás jazykový, kultúrny a edukatívny prínos týkajúci sa európskej oblasti, tzv. “best practises”. Dôležité je, že získate konkrétne zručnosti a dobrú kvalifikáciu už počas štúdia na európskej úrovni. Radi by sme vám priblížili platenú stáž v Európskom parlamente v Štrasburgu, v Bruseli, ale aj v Informačných kanceláriách EP v 28 členských krajinách Európskej únie, napríklad aj v Bratislave.

Registrovať sa na jesennú platenú stáž od októbra 2014 sa môžete od 15. marca až do 15. mája 2014, takže ak máte záujem, online žiadosť môžete nájsť TU. Jednoduchá prihláška obsahuje 5 základných krokov, a to vaše základné informácie, jazykovú úroveň, vzdelanie, IT skúsenosti a čo Vás motivuje k práci.

Iste sa pýtate koľko financií budete mať počas 5 mesačnej stáže, takže teraz sa podržte. Ak budete stážovať napríklad v Bruseli, tak je to približne 1200 € mesačne! Skoro nadpriemerný plat na Slovensku. Samozrejme, nejde len o finančnú podporu. Dôležité je, že získate nielen pohľad do vnútra fungovania EP, ale aj nové inšpirácie, ktoré môžu obohatiť každodennú prácu EP alebo Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, toto je tá chvíľa posunúť sa ďalej.

Počas celej stáže budete pracovať na rôznych zaujímavých európskych projektoch, spoznáte ľudí, ktorí dlhodobo pracujú na európskej úrovni a získate skúsenosti týkajúce sa vnútorných záležitostí EÚ. Preto, ak máte záujem nadobudnúť všetky tieto skúsenosti, neváhajte a choďte do toho! Ja sa idem prihlásiť tiež!

Všetky potrebné informácie nájdete TU.

Miroslav Hajnoš