Poďte s nami na Pohodu 2014

Je nám veľkým potešením oznámiť Vám, že tento rok sme naviazali spoluprácu s tým najväčším hudobným festivalom v našich končinách. Chceli by ste zažiť jeho atmosféru? Často je vašou odpoveďou áno, ale.. ale cena lístka je možno privysoká, nemáte tam svojho headlinera, nik z okolia tam nejde, alebo by ste ho proste chceli zažiť z druhej strany? Ideálnou možnosťou ako sa stať súčasťou festivalu a to nielen takou hocijakou súčasťou je stať sa jedným z jeho dobrovoľníkov.


Čo také festivalové dobrovoľníctvo dokáže priniesť?

 

Nielen samotnú skúsenosť z prípravy podujatia, ale aj nespočetné množstvo zážitkov, nových ľudí a chvíľ, na ktoré sa bude príjemne spomínať.  Nepotrebujete žiadne predošlé skúsenosti s dobrovoľníctvom, stačí, že v deň nástupu na festival 9.júla 2014 dovŕšite 18 rokov a máte neotrasiteľnú chuť byť súčasťou festivalu Pohoda.


Čo budem robiť?


Ako dobrovoľník budeš pracovať 8 hodín denne resp. tretinu festivalového času a teda 16 hodín denne Ti ostane na oddych, zábavu, návštevu koncertov, spánok. Práca je rozdelená do 3 smien avšak nie je možné odpracovať 3 smeny po sebe. K základnej náplni práce budú patriť pomocné práce na rôznych stanovištiach, kde dobrovoľníci predstavujú akýchsi ,,strážcov", ktorí sú predĺženými očami organizátorov a dávajú pozor na to, aby návštevníci nevstupovali na miesta, kam je vstup zakázaný, či nemanipulovali s konštrukciami a mnohé ďalšie činnosti. Ako dobrovoľník sa nemusíš báť, že prídeš do konfliktných situácií. Za riešenie takýchto situácií je zodpovedná SBS služba.


Čo budeš mať zabezpečené?


Organizátor zabezpečí pre každého dobrovoľníka školenie BOZP. Účasť na tomto školení je povinná. K jednej  zo zaujímavých výhod statusu dobrovoľník patrí vyhradené miesto na stanovanie tzv. Volunteer Camp, kam si treba priniesť svoj stan a spacák. V rámci jedného dňa (štvrtok, piatok, sobota) bude mať každý dobrovoľník zabezpečené jedno teplé jedlo (polievka a hlavné jedlo) a jednu bagetu. Samozrejmosťou je zabezpečený pitný režim t.j. minerálky a možnosť doplniť si pitnú vodu. Pri odchode z festivalu dostane každý z Vás príspevok na cestu 10 €.

Čo musím urobiť, aby som sa stal dobrovoľníkom na Pohode 2014?

V prvom rade nám daj o tom vedieť svojou registráciou na konkrétnu dobrovoľnícku ponuku práve TU. My Ťa budeme následne kontaktovať a pošleme Ti údaje k platbe zálohy. Záloha je 90 € a slúži ako zábezpeka toho, že na festivale budeš po celý čas ako dobrovoľník plniť svoje povinnosti a budeš dodržiavať pokyny organizátorov. Po skončení festivalu dostaneš túto zálohu obratom naspäť na svoj účet. Tvoje festivalové pôsobenie začne v stredu 9.júla (najneskôr o 18:00) a skončí v priebehu nedele 13.júla.

V rámci celého podujatia je prísny zákaz pitia alkoholu či užívania omamných látok . 


V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás určite obráť, radi Ti na ne zodpovieme. Napíš nám na pohoda@dobrovolnictvo.sk


Dovidenia na Pohode!