Festival Pohoda Ťa potrebuje aj toto leto

Aj ty môžeš byť súčasťou najväčšieho a najštýlovejšieho festivalu na Slovensku. Pohoda aj tento rok hľadá do svojho tímu dobrovoľníkov. Byť dobrovoľníkom na Pohode neznamená len voľný vstup na festival, tento status v sebe ukrýva omnoho viac. Na rozdiel od bežných festivalových návštevníkov budeš môcť nazrieť Pohode priamo do obývačky. Dobrovoľnícke práce na Pohode nie sú žiadna ťažká drina ani otročina. Ako dobrovoľník budeš dohliadať tam, kde oči organizátorov nestíhajú. Môžeš strážiť stanové mestečka, pomáhať pri jednoduchých prácach, stáť pod stage-om a starať sa o pitný režim festivalových fanúšikov a v ponuke je aj kopec ďalších coolových, záslužných no pritom vcelku jednoduchých pozícii.

Fakt, že byť dobrovoľníkom na Pohode je naozaj super ti môžem potvrdiť aj z vlastných skúsenosti. Keď sme si s partiou prvýkrát nasadili vesty s nápisom Volunteer to sme ešte nevedeli,  koľko zábavy nás čaká. Ako dobrovoľnícki pomocníci sme mali vlastné stanové mestečko, tak sme sa spoznali so stovkami našich skvelých dobrovoľníckych kolegov. Aj keď sme mali stanovený určitý počet hodín, ktorý bolo treba „odmakať“ na svojich vytipovaných koncertoch sme skákali pod pódiom. Pri výbere služieb nie je problém dohodnúť sa podľa toho, kedy hrá tvoja hudobná kapela. Naša a vlastne väčšina pozícii sú úplne pohodovky, vlastne si ani neuvedomujete, že pracujete. Našim rajónom bol vchod cez ktorý vstupovali autá pre zásobovanie Tesco stanu. Úloha bola teda jednoduchá, dohliadnuť na to, aby cez bránku iné nepovolané osoby nevstupovali.

Dobrovoľníctvo nie je ani časovo náročné, počas festivalu sa pracuje v osem hodinových smenách, spolu treba odrobiť 24 hodín. Počas 4 dňového festivalu je toto číslo celkom prijateľné. Samozrejme počas celého festivalu je o dobrovoľníkov postarané. Nechýba im jedlo, pitie, opaľovacie krémy, vlastne základný balíček prežitia na festivale. A ak ten „pracovný nápor“ a predovšetkým kopec zábavy zvládnu až do konca festivalu, dostanú ešte aj symbolickú odmenu 10 € ako príspevok na cestovné náklady.

A ďalšou výhodou dobrovoľníčenia je, že vítaní sú naozaj všetci. Jedinými podmienkami je vek 18 rokov, ochota pomáhať a dobrá nálada.

Ak Ťa Vierkino rozprávanie zaujalo a chcel by si vedieť viac, prečítaj si aj článok o podmienkach dobrovoľníčenia, alebo sa rovno prihlás na podujatie a staň sa tým najPohoďáckejším dobrovoľníkom na svete.