Pre organizácie: ako ovládať svoj profil

Mnohí z Vás sa na nás obraciate s prosbou o pomoc so správou Vášho profilu a tak sme pre uľahčenie Vašej orientácie na stránke vytvorili tento ľahký manuál a prehľad všetkých funcionalít, ktoré stránka ponúka.

Každá organizácia, ktorá sa zaregistruje na našej stránke bude automaticky zaradená do zoznamu organizácií a preto je dôležité, aby ste si dali záležať na tom, ako sa budete prezentovať. Odporúčame venovať dostatok času vypĺňaniu základnej charakteristiky, pretože táto charakteristika predstavuje prvý kontakt, ktorý môže pri dobrovoľníkoch rozhodnúť. Taktiež za dôležité považujeme aj fotku resp. logo, ktoré neraz robí profil organizácie atraktívnejším a pútavejším.

Mnohí z Vás sa nás pýtate, či je možné zmeniť už raz zadané údaje. Odpoveď je áno. My však nedisponujeme prístupom do Vášho konta a tak všetky zmeny, ktoré by ste potrebovali vykonať, musíte urobiť vy sami po prihlásení do Vášho profilu priamo tu v sekcii upraviť profil organizácie:  

 

Jednou z funkcionalít Vášho profilu je aj možnosť pridávania Noviniek. Práve v tejto sekcii môžete dať vedieť všetkým dobrovoľníkom o akciách, ktoré chystáte, čo máte nové v organizácii, alebo čo zaujímavé sa u Vás udialo.  Novinky je tak isto možné po ich vytvorení editovať. Sekcia Noviniek sa nachádza priamo tu:

Azda najdôležitejšou pre organizácie je funkcia pridávania Podujatí, ktorými inzerujete svoje ponuky pre dobrovoľníkov. Tieto podujatia môžete po ich vytvorení tak isto editovať a dokonca je možné ich po uplynutí podujatia uzavrieť, aby sa už na ne nedalo prihlasovať. Čím konkrétnejší pri ich opise budete, tým bude podujatie viac zaujímavé pre dobrovoľníkov. Netreba zabúdať vyplniť kompetencie, ktoré dobrovoľník nadobudne dobrovoľníčením, pretože je dobré, keď aj samotný dobrovoľník bude vedieť, čo svojou činnosťou môže získať. Podujatie si môžete vytvoriť v tejto sekcii:

Ak by ste si nevedeli rady s vytvorením Podujatia, prečítajte si článok zameraný priamo na to práve TU.

Jednou z kľúčových funkcionalít stránky je predovšetkým správa a počítanie dobrovoľníckych hodín. Ako organizácia, ktorá si manažuje svojich dobrovoľníkov cez našu stránku máte možnosť v rámci každého podujatia zadávať počet reálne odpracovaných dobrovoľníckych hodín prihláseným dobrovoľníkom a tak mať o nich prehľad. Na konci roka tak budete mať uľahčené vydávanie potvrdenia o odpracovaní minimálne 40 dobrovoľníckych hodín pre účely darovania 3% daní.

Ak ste v tomto krátkom manuáli nenašli odpovede na svoje otázky, pokojne sa na nás obráťte a my Vám radi pomôžeme. Kontaktovať nás môžete na maili kontakt@dobrovolnictvo.sk .