Organizácie sa spájajú pre dobrú vec aj počas Dní dobrovoľníctva

Už niekoľko dní mesiac september vládne kalendáru a našim životom. September však nie je len mesiacom návratu do školy. Je aj mesiacom dobrovoľníctva. V CARDO sa snažíme viac než inokedy hovoriť o dobrovoľníctve ako o niečom, čo sa môže pokojne stať súčasťou Vášho bežného dňa a dokáže obohatiť život. V rámci celého septembra si organizácie vytvárajú podujatia, na ktoré potrebujú pomoc dobrovoľníkov a snažia sa tým ešte viac zvýrazniť a posilniť myšlienky dobrovoľníctva v slovenskej spoločnosti. My ako Národné dobrovoľnícke centrum preberáme patronát nad týmto mesiacom, ktorý zakončíme celoslovenským podujatím Dní dobrovoľníctva 2014 v dňoch 26. a 29.9.

Tešíme sa, že mnoho organizácií berie účasť na tomto podujatí za úplnú samozrejmosť, ale je aj veľa takých, ktoré si Dni dobrovoľníctva vyskúšajú na vlastnej koži po prvý raz. Ak by ste sa aj vy chceli zapojiť do týchto Dní so svojou organizáciou, ešte stále je čas. Najjednoduchšie bude, keď nám napíšete na mail kontakt@dobrovolnictvo.sk o svojom záujme a zároveň si vytvoríte podujatie vo Vašom profile na našom webe. Ak by ste potrebovali poradiť s vytvorením udalosti, návod nájdete TU.

Prečo sa však stať súčasťou Dní dobrovoľníctva z pohľadu organizácie?

Každá z organizácií fungujúca v treťom sektore je mnohokrát odkázaná na pomoc dobrovoľníkov. Mať toho správneho dobrovoľníka je na nezaplatenie, len mnohokrát vyvstáva otázka, že kde takéhoto človeka nájsť. Práve tieto dni, kedy sa do dobrovoľníctva zapoja aj ľudia, ktorí sa mu bežne nevenujú, sú príležitosťou nájsť ľudí, ktorí sa môžu stať neoddeliteľnou súčasťou Vašej organizácie. Ale tiež neformálnosť takéhoto podujatia dáva dobrý základ pre to, aby ste nielen našli dobrovoľníkov, ale zároveň si aj oddýchli a zažili príjemné dni. Pripravili sme pre všetky organizácie aj motivačný prvok. Organizácia, ktorá bude mať najviac dobrovoľníkov resp. najviac odpracovaných dobrovoľníckych hodín bude ocenená v rámci nášho ďalšieho podujatia Oceňovanie Dobrovoľníka roka.

Tak čo, idete do toho? Vyberte si deň, kedy chcete otvoriť dvere svojej organizácie, zároveň si zvoľte aktivitu, ktorou chcete osloviť dobrovoľníkov, ale hlavne, dajte nám o tom vedieť a vytvorte si podujatie na www.dobrovolnictvo.sk

Tešíme sa, že sa spolu s nami už šiesty rok snažíte spraviť zo septembra mesiac nezištnej pomoci iným.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás.