Skončili Dni dobrovoľníctva 2014 - tlačová správa

Skončili Dni dobrovoľníctva 2014

Tlačová správa

Bratislava 29.9.2014

Mesiac september bol oslavou dobrovoľníctva, ktorá vyvrcholila v posledný septembrový víkend, kedy CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum už po šiestykrát zorganizovalo celoslovenské podujatie Dni dobrovoľníctva. V dňoch 26. a 27.septembra mali všetci, ktorých dobrovoľníctvo zaujalo ešte viac príležitostí ako po ostatné dni a týždne si vyskúšať na vlastnej koži, aké je to byť dobrovoľníkom. Túto možnosť využili ľudia naprieč celým Slovenskom.

Piatok odštartoval v jednom z domovov sociálnych služieb, kde za účasti firemných dobrovoľníkov sa vonkajšie múry budovy zmenili na nepoznanie. Múry sa zmenili na nepoznanie nielen tam, ale aj na Bratislavských hradbách, kde dobrovoľníci nielen zo škôl, ale aj z Poštovej banky, hlavného partnera podujatia, venovali svoj čas a energiu tomu, aby aj svojou troškou pomohli k okrášleniu dominanty mesta. V rámci týchto Dní sa bolo možné venovať naozaj rôznorodej činnosti od čistenia verejných priestranstiev na Draždiaku či v Dúbravke, až po upratovanie bratislavskej ZOO. Dobrovoľnícke aktivity prebiehali však aj vo vnútri nielen vonku. A tak ste si mohli vyskúšať aké to je ručne vyrábať darčeky pre deti z detských domovov a krízových centier, alebo aj svojou troškou pomôcť k vynoveniu stoličiek v rámci umeleckého priestoru, alebo sa aktívne podieľať na jednom z bazárov. A to samozrejme nebolo všetko.

Celoslovenský ráz podujatia dotvárali rôzne aktivity naprieč celým Slovenskom. Niekde sa trávil čas so seniormi, inde sa zase skrášľovali vonkajšie plochy, alebo čistili interiéry. Aktivít bolo vskutku veľa. Potrebné bolo len si vybrať tú jednu svoju aktivitu, prihlásiť sa konkrétnej organizácii a ísť dobrovoľníčiť. Potešujúcim faktom je, že do týchto Dní sa nezapojili len dospelí, ale aj študenti stredných škôl, ktorí sú vlastne našou budúcnosťou. Veríme, že takáto osobná skúsenosť naštartuje mnohých k dlhodobej spolupráci s organizáciami a šíreniu myšlienok dobrovoľníctva v našej spoločnosti.

Informácie o nás

CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum vzniklo v máj 2004 s cieľom budovať povedomie a šíriť myšlienky dobrovoľníctva nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Okrem Dní dobrovoľníctva organizuje Oceňovanie Dobrovoľníka roka a mnoho ďalších nielen slovenských ale aj medzinárodných projektov zameraných na dobrovoľníctvo. Informácie o ďalších aktivitách nájdete na www.dobrovolnictvo.sk a https://www.facebook.com/dobrovolnictvo.sk.

Kontaktná osoba

Mgr. Katarína Gešková

katarina.g@dobrovolnictvo.sk

0918 987 479