Pýtajme si slovenské

Vo štvrtok 16. októbra 2014 sa pri príležitosti Svetového dňa potravín uskutoční a zároveň zakladá tradícia celonárodnej aktivity zameraná na podporu kúpy domácich výrobkov pod názvom „Pýtajme si slovenské“. Pripojíte sa aj vy? My áno.

Ak si v tento deň budete aktívne objednávať slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín  v reštauráciách, bistrách, baroch... Budete viac ako inokedy nakupovať v obchodoch slovenské výrobky, tak takýmto uvedomelým spotrebiteľským prístupom podporíte našich poľnohospodárov a výrobcov, zamestnanosť a celú ekonomiku Slovenska. Cieľom prvého ročníka je presvedčiť nás všetkých o  dôležitosti aktívneho prístupu k spotrebe slovenských výrobkov a produktov a využívaní tých služieb, ktoré ponúkajú domácu produkciu. Prevádzky zapojené do tejto aktivity pre lepšiu orientáciu spotrebiteľov budú označené nálepkou „U nás ponúkame slovenské“.

Ako by sa dal lepšie stráviť pracovný obed či večerné posedenie s kamarátmi, než v práve takto označenom podniku, v ktorom cítiť slovenského ducha?

Štartovací ročník podporilo svojim partnerstvom vyše 100 miest a obcí na Slovensku, ktoré oboznamujú svojich občanov o tomto dni. Ani školáci neostali bokom. Tí sa môžu zapojiť do súťaže  „Pýtajme si slovenské“. Stačí ak nahrajú vo svojej triede krátke kreatívne video a  zavesia ho na www.pytajmesislovenske.sk. Snažením Občianskeho združenia Kvalita z našich regiónov je nachádzať stále viac nadšených ľudí a organizácií, ktorí pochopia, že len vzájomnou spoluprácou a aktívnym prístupom dospejeme k zlepšeniu stavu spoločnosti a kvality nášho života v nej.

Nielen organizátori, ale aj my sme presvedčení, že mnohí z Vás sa zapoja. Aké je však prepojenie s dobrovoľníctvom? Možno ani neviete, ale za prípravou tohto podujatia stojí skupina dobrovoľníkov, ktorí na úkor svojho voľného času strávili množstvo hodín prípravou, aby v deň D bolo všetko ako má byť. Sme radi,  že práve naše vzdelávacie aktivity prispeli k šíreniu myšlienok dobrovoľníctva, ako venovania svojich odborných zručností na pomoc dobrej veci a boli inšpiráciou pre vznik takejto dobrovoľníckej skupiny. A čo ďalšie? Ako dobrovoľník si sám vyberiete, že chcete pomôcť a hlavne komu, tak prečo nepomôcť a nepodporiť našu ekonomiku? Ako dobrovoľníctvo nie je len jednorazová záležitosť, tak ani kúpa slovenských výrobkov by nemala byť len jednorazovou záležitosťou. Na všetko však treba čas. V rámci naši Dní dobrovoľníctva ste si mohli okúsiť aké je to byť dobrovoľníkom, v rámci tohto dňa možno budete viac namotivovaní na kúpu slovenského výrobku. Jednoducho dajte šancu novým veciam vo Vašom živote. 

Viac informácií o organizácii získate aj na stránke www.kvalitaznasichregionov.sk