Prijímanie nominácií na ocenenie Dobrovoľník roka 2014 spustené!

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, kto sú to dobrovoľníci? Odpoveď je zrejme jednoduchá: sú to ľudia, ktorí svojou aktivitou robia tento svet o čosi lepším a krajším. Je to jedno, či ide o chlapčeka, ktorý pomohol babičke prejsť cez cestu, alebo o študentku, ktorá učí angličtinu africké deti. Jedno majú spoločné – nečakajú žiadnu odmenu za svoju prácu. Vykonávajú dobrovoľnícku činnosť z čistej lásky k ľudom a venujú množstvo času a energie v prospech komunity. Hoci hmatateľnú odmenu nedostanú, takíto ľudia získajú omnoho viac – nové skúsenosti, zručnosti, kontakty alebo aj samotný úsmev toho dieťaťa, ktorému práve pomohli.

Hodnota dobrovoľníkov je obrovská. Našou snahou je upozorniť verejnosť na takýchto výnimočných ľudí, a povzbudiť ostatných, aby aj svoj život obohatili niečím zmysluplným. Môžeme sa pokúsiť motivovať ostatných ľudí k ďalšej činnosti, tým, že prejavíme vďaku, pozornosť a úctu tým, ktorí si to zaslúžia. A tak už po siedmykrát budeme udeľovať ocenenie Srdce na dlani.

Srdce na dlani je ocenenie na celoslovenskej úrovni, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníkov a k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku. Upozornením verejnosti na to, že existujú ľudia, ktorí celý svoj  život venujú dobrovoľníctvu, sa snažíme upevniť tradíciu dobrovoľníctva na Slovensku a motivovať ďalších ľudí k dobrovoľníckej činnosti.

Nepremeškajte šancu nominovať svojho dobrovoľníka a poďakovať mu aj takýmto spôsobom!

Vaše návrhy na ocenenie Dobrovoľník roka 2014 nám dajte vedieť do 31.12.2014 prostredníctvom vyplnenia nominačnej prihlášky TU.

Štatút oceňovania Dobrovoľník roka k nahliadnutiu TU.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na ocenovanie@dobrovolnictvo.sk alebo 0918 987 479.