Udelili sme ocenenie Dobrovoľník roka 2016, návšteva u prezidenta Andreja Kisku

CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum už po deviaty raz vo svojej trinásťročnej histórii ocenilo dobrovoľníkov za ich nezištnú pomoc iným v predchádzajúcom období. Ocenení dobrovoľníci v deviatich kategóriách boli vyhlásení 10.4.2017 na MZVaEZ SR počas slávnostného galaprogramu, ktorý sa konal pod záštitou Ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, pána Miroslava Lajčáka.

Večerné vyhlasovanie ocenených prebehlo v Kongresovej sále na MZVaEZ SR za účasti pána Ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý priamo prevzal záštitu nad týmto podujatím.

Z 86 nominácií, vybrali členovia výberovej komisie Mgr. Katarína Neveďalová – Senior diplomat stáleho zastúpenia SR pri EU a bývalá poslankyňa Európskeho parlamentu, Mgr. Mária Mareková za CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum  Mgr. Petra Ježeková, projektová manažérka v Nadácii Živica, JUDr. Jaroslav CHLEBO, riaditeľ odboru rozvojovej pomoci Ministerstva Zahraničných vecí a Európskych záležitostí, Ing. Oto Kravec, spolumajiteľ spoločnosti Citadela s r.o., reklamnej agentúry, 27 nominovaných, z ktorých bol jeden v každej kategórii ocenený ako Dobrovoľník roka 2016.

Ocenenie Dobrovoľník roka 2016 získali:

V kategórii Dobrovoľník SlovakAid – Samuel Čellár

V kategórii Zahraničný dobrovoľník na Slovensku – Aneta Balejová

V kategórii Dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti – Mária Tamášiová

V kategórii Dobrovoľník v práci s deťmi a mládežou – Karola Martáková

V kategórii Dobrovoľník v oblasti vzdelávania a životného prostredia – Junior Ambasádori UNICEF

V kategórii Firemný dobrovoľník roka – Mária Babušová a tím dobrovoľníkov z dm drogerie markt  

V kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc – Matej Žilák

V kategórii Dobrovoľnícky projekt roka -  Educate Slovakia 

V kategórii Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu – Hlavné mesto  SR Bratislava

Minister udelil Cenu v kategórii Výnimočné ocenenie za ľudskosť a nezištnú pomoc in memoriam rehoľnej sestre Veronike Terézii Ráckovej, ktorá zomrela vlani v máji na následky postrelenia v Južnom Sudáne, kde pôsobila ako lekárka.

Minister vo svojom príhovore ocenil fakt, že význam dobrovoľníckej práce narastá každým rokom: „Slová vďaky patria všetkým vám v tejto sále, ženám, mužom a osobitne starším z vás, ktorí ste súčasťou komunity dobrovoľníkov. Slovensko aj vďaka vám poskytuje pomoc v zahraničí v tých najťažších podmienkach, na ozaj nebezpečných miestach. Moje želanie do roku 2017 je prosté. Pokračujte v tom, čo robíte a v čom tak výnimočne reprezentujete Slovensko v zahraničí. Máte moju osobnú podporu, ale najmä – vnímajúc profesionálne aj ľudsky súčasné pomery vo svete – si dávajte na seba pozor. Verím, že sa tu stretnete budúci rok opäť, a to všetci a v zdraví," povedal M. Lajčák.

V odkazoch nižšie si môžete pozrieť videá a fotky z oceňovania Dobrovoľník roka 2016.

http://tv.teraz.sk/live/zaznamlajcakdobrovolnikx5hqs1m/11637/

http://www.teraz.sk/slovensko/na-pode-mzvaez-sr-ocenili-dobrovolnik/253932-clanok.html

http://www.dailymotion.com/video/x5htiza_dobrovolnik-roka_tv#tab_embed

http://www.ta3.com/clanok/1103399/dobrovolnikom-ich-skutky-aj-tento-rok-priniesli-verejne-uznanie.html

Všetky fotky z nášho archívu si môžete stiahnúť z odkazu nižšie.

https://mega.nz/#!SAwwwDLC!qppcFvYx1HGZ4KwqJHMOiJbl-zfIkBjcN0mf9RTMTKg

 

Dobrovoľníci roka 2016 boli na návšteve u prezidenta Andreja Kisku

Prezident SR, pán Andrej Kiska prijal v deň udeľovania cien Dobrovoľník roka 2016 tých dobrovoľníkov a zástupcov organizácií, miest alebo obcí, ktorí sa so svojou nomináciou dostali do užšieho výberu. Stretnutie sa uskutočnilo dňa 10.4.2017 o 11.00 hod v Grasalkovičovom paláci.

Už po tretí krát v deväťročnej histórií oceňovania sa 27 výnimočných ľudí zúčastnilo návštevy u pána prezidenta. Andrej Kiska už od začiatku pôsobenia vo funkcií prejavuje veľkú empatiu a záujem o prácu dobrovoľníkov, za čo sme mu veľmi vďační.

Pozrite si galériu z tohto ročnej návštevy:

https://www.prezident.sk/article/prezident-prijal-buducich-drzitelov-ocenenia-dobrovolnik-roka/

 

 

Informácie o nás

CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum vzniklo v máji 2004 s cieľom budovať povedomie a šíriť myšlienky dobrovoľníctva nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Okrem udeľovania ocenenia Dobrovoľník roka organizuje celoslovenské podujatie Dni dobrovoľníctva, menšie dobrovoľnícke akcie, aktívne sa podieľa na osvete dobrovoľníctva a je rovnako zapojené do rôznych medzinárodných projektov zameraných na dobrovoľníctvo. 

Galéria