HĽADÁ SA DOBROVOĽNÍK ROKA 2018 a 2019!

Ukončili sme prijímanie nominácií na oceňovanie Dobrovoľník roka 2018 a 2019. Chceme všetkým, ktorí nominovali svojho dobrovoľníka poďakovať. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na mailovej adrese ocenovanie@dobrovolnictvo.sk alebo na tel. čísle 0918 214 530 alebo 0918 987 479

Srdce na dlani je ocenenie na celoslovenskej úrovni, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníkov a k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku. Odovzdávame ju v týchto kategóriách:

Dobrovoľník Slovak Aid

Zahraničný dobrovoľník na Slovensku

Dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti

Dobrovoľník v oblasti práce s deťmi a mládežou

Dobrovoľník v oblasti vzdelávania a životného prostredia

Firemný dobrovoľník roka

Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc (viac ako 18 mesiacov)

Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu

Dobrovoľnícky projekt roka

Slávnostné vyhlásenie ocenených bude prebiehať 9. decembra 2019 v Kunsthalle v Košiciach. Máme tú česť spojiť tento rok toto naše výnimočné podujatie Dobrovoľník roka so slávnostným uzatváracím ceremoniálom, pri ktorom mesto Košice odovzdá ďalšiemu európskemu mestu, talianskej Padove, titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva (viac na https://www.europeanvolunteercentre.org/ev-capital alebo  https://srdcevmeste.sk )Podujatie Dobrovoľník roka sa už tradične koná pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí, pána Miroslava Lajčáka.